Лазерні маркувальники, також часто їх називає як лазерні гравери - застосовуються для швидкого (до 5000 мм/с) нанесення зображень на різні матеріали, спектр застосування їх дуже великий. Особливістю є довговічність і стійкість до механічного, термічного і інших впливів, нанесеної інформації. Головною відмінністю від звичайних со2 лазерних верстатів є швидкість переміщення променя (до 10 разів швидше). Це досягається за рахунок кардинально інший оптичної системи.
Єдиний недолік цієї системи малі розміри робочого поля (300х300 мм), але це питання ми можемо вирішити за допомогою
Основні види лазерних маркувальників:
- - волоконні лазерні гравери, також їх ще називають оптоволоконні лазерні маркиратори (fiber маркиратори)
В основному вони призначені для гравірування і маркування металів і сплавів.
Обробляють такі матеріали як: сталь, нержавіюча сталь, алюміній, латунь, мідь, магній, молібден, титан, карбон, пластик, нейлон, ABS, ПЕТ, поліпропілен.
- - co2 лазерні маркувальники, також їх називають лазерні гравери.
Лазерний гравер гравірує: дерево, фанеру, папір, картон, шкіру, гуму, кераміку, скло, різні види пластиків, а також тканини і джинс.
Пристрої і конструктивні особливості лазерних маркерів:
Лазерні маркувальники розрізняються:
- Джерелом лазерного випромінювання. Основні види: Co2, оптоволоконний та ультрафіолетовий лазерні випромінювачі. Вони по різному впливають на різні матеріали. Тому перед вибором необхідно визначиться які матеріали ви хочете обробляти. Також в наших демонстраційних залах в Києві та Одесі Ви можете протестувати свій матеріал на нашому обладнанні.
- Системою відхилення променя (сканатором). Від якості і технічних характеристик відхиляючої системи залежить швидкість нанесення гравірування. Хоча практично на всіх сканаторах написано робота до 10 000 мм/с, на великих швидкостях понад 2 000 мм/с буде помітна різниця в якості гравірування.
- Лінзою (розміром робочого поля). Лінзи відрізняються фокусною відстанню, чим воно більше тим більше робоче поле маркувальника. Але є один суттєвий нюанс при збільшенні фокусної відстані збільшується діаметр фокусированного променя. Тобто чим більше робоче поле тим товщі лінії гравіювання.
- Видом верстата (різні системи фокусування). Бувають різні корпусні рішення для нанесення зображень на заготовки різних розмірів. Бувають підлогові, настільні, переносні і ручні варіанти конструкцій маркувальників.
На що варто звернути увагу при виборі лазерного маркиратора
При покупці волоконного або со2 лазерного маркувальника, потрібно звернути увагу в першу чергу на кваліфікацію постачальника, і його сервісну підтримку, щоб не залишитися один на один з проблемами верстата.
Визначиться з оброблюваними матеріалами проконсультуватися і замовити тестову гравіровку для підбору швидкостей і якості нанесення зображень. Враховувати заплановані розміри заготовок для вибору конструкції маркиратора.